| AnonimaAnonima19 a întrebat:

Un an nou fericit! Am un porcusor de guineea este inca mic si am fost la veterinar cu el si a zis ca are raie si a pus ceva picaturi pentru ca inca este mic si nu fac injectie. Am vazut pe spate rani mai extinse, poate era si asa inainte. dar asa doar punctulete mici maronii si ii doare. Am vazut rani si pe la ureche si am observat ieri ca a inceput sa nu mai aiba par acolo la nasuc si are rani. Oare chiar e o raie sau e o micoza? Si daca este raie dupa cat timp nu se va mai scarpina dupa tratament? Va rog ajutati-ma daca stie cineva sa imi zica tot ce stie despre boala, daca chiar e o raie sau e o micoza crying

1 răspuns:
| Bucsa_Marius_1997 a răspuns:

Du-te urgent la veterinar si spune-i despre agravare situatiei.