| Maria897 a întrebat:

Bună TPU! Un câine care a stat 3 ani la țară și il aduc la bloc se va îmbolnăvi? Întreb asta, deoarece vreau să imi aduc câinele de la țară la bloc și sunt foarte stresată.Mi-e foarte dor de el.

Răspuns Câştigător
| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Nu, nici vorba, de ce sa se imbolnaveasca? se va adapta repede, cu siguranta! Nu stiu cum poti sta fara el, ia-l cu tine la bloc :X puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă-l scoți des prin parc la plimbare, n-ar avea alte motive decât ar avea la țară

| mihai69 a răspuns:

Nu are motive să se îmbolnăvească dacă:
- e vaccinat cu schema completă;
- nu îi dai mâncare în exces sau neadecvată;
- îi asiguri suficientă mișcare în aer liber.
În plus, nu uita să-l deparazitezi intern și extern. Plus montat microcip. Și sterilizat, desigur.