| k1duTzuu a întrebat:

Va rog ajutati-ma, catelul meu in varsta de 6 luni varsa incontinuu, nu mananca mai nimica si tot ceea ce mananca varsa, nu mai alearga nu mai este actic (rasa : rottweiler). Am uitat sa-i dau marti mancare dimineata, si i-am dat prin jurul orei de 15:00 si tot atrunci i-am cumparat pedigree si i-am dat, ce s-o fii intamplat? ( pedigree : Tramp, pentru adulti) Ce am gresit, ce sa-i fac? ajutati-ma, ma gandesc la ce e mai rau. Multumessc

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are indigestie, nu-i mai da oase si mate de la gaina, etc. Dupa ce face maicata ciorba. Cainii au mancarea lor nu neaparat pedigree daca nu ai bani dar sa fie granule pentru caini asa va manca sanatos. Si apa sa aiba, nu bere sau tuica.

| k1duTzuu explică (pentru mgtow):

Am pedigree chiar i-am cumparat, si i-am dat prea mult cred si de asta, varsa tot ce mananca... medicul veterinar a spus ca s-ar putea sa se fi constipat si sa il las asa ca isi revine si mai putin pedigree. Cred cai-am dat prea mult deodata...

| mgtow a răspuns (pentru k1duTzuu):

Pune pe punga cat trebuie sa-i dai in fiecare zi.

| irinuk28 a răspuns:

Probabil are viermisori, nu te ingrijora, mai bine contactea-za un veterinar, probabil nu i-au fost administrate vaccinurile necesare.

| DenissaRoxana a răspuns:

Du-te cu el la veterinar...

| balu533 a răspuns:

Cred ca imbatraneste…laughing))))))))))))))

| k1duTzuu explică:

Catelul a vomat iarasi sange si diaree, e pe moarte, nu mai misca, doar rasufla...

| Porto_Portocala_1989 a răspuns:

Nici eu nu vreau sa cobesc mai ales ca am trecut prin asta dar tare imi e frica sa nu fie vorba de parvoviroza sad