| AnonimaZilei a întrebat:

Buna, TPU! Va rog frumos sa ma ajutați cu un răspuns sigur.Am o catelusa de 2 aproape 3 ani, si inca putin si vine iar vremea cand face copii, ultima oară cand a fătat, am păstrat un cățeluș, acum cățelușul a crescut si a intrat in caluri.Insa imi este foarte frica ca ei 2 sa nu faca cățeluși împreuna, deoarece am auzit ca daca catelusa face puiuții cu propriul ei cățeluș, ea s-ar putea sa moara, si nu imi doresc asta, as muri fara ea.Va rog frumos sa ma ajutați cu un răspuns sigur, imi este foarte frica.Dau funda.Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| Victoria009 a răspuns:

Separa puiul de mama, pentru un timp.In timpul acesta gaseste un catel, un mascul, si inlocuieste puiul.Aceasta fa-o pe timpul cand catelele sunt aproape de a fata.Totul va fi bine, tatal meu a facut asa ceva si totul a fost ok.)

| AnonimaZilei explică (pentru Victoria009):

Multumesc frumos happy

| Victoria009 a răspuns (pentru AnonimaZilei):

Cu placere happy