| AnonimaZilei a întrebat:

Buna, TPU! Am si eu o întrebare pentru cei ce se descurca cu animalele.Am o catelusa de 2 aproape 3 ani, si cand a fătat ultima oară am păstrat un câine de la ea.Câinele acum a crescut si intra in călduri, si imi este foarte frica sa nu faca Catelusa copii cu cățelușul ei, Ii tin pe amândoi in casa. Daca ar face copii, mama cu copiului ei, s-ar întâmpla ceva cu catelusa? mi-e foarte frica, am auzit ca poate sa moara, si eu daca moare ea sunt distrusă, va rog frumos sa ma ajutați, inca putin si intra catelusa in perioada de facut pui, Ma scuzați dr categorie, nu am știut ce sa aleg, va rog frumos sa ma ajutați, dau funda :*

2 răspunsuri:
| ndnbuddy a răspuns:

Daca nu vrei ca ei sa aiba pui impreuna, dar catelusa sa poata avea in continuare pui, poti steriliza masculul. Stiu ca intre animale ( cel putin la pisici) nu are importanta gradul de rudenie. Insa cred ca cel mai bine este sa te consulti cu un medic veterinar.

| AnonimaZilei explică (pentru ndnbuddy):

Eu as vrea sa faca împreuna, dar imi este frica ca ii fac rau cățelușii, Mulțumesc frumos de sfat