| minionforever2005 a întrebat:

Voiam sa va intreb despre ce animal de companie as putea sa-mi iau, in conditiile in care : stau la un apartament cu 3 camere si sunt plecata cam 3, 4,chiar 5 ore pe zi. Mie mi-ar placea un caine din rasa beagle. Credeti ca ar face multe ravagii? Daca da, ce altceva imi recomandati? rolling on the floor)))

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Beagle-ul este activ, energic si foarte foarte galagios. Destul de complicat sa-l cresti intr-un apartament, daca nu ai timp cel putin doua ore zilnic sa-l scoti la alergat. Si in cele cateva ore in care lipsesti, poate sa latre de te trezesti cu tot comitetul de bloc la usa, cand te intorci acasa.
Pentru apartament cei mai buni sunt cainii cu nivel redus de energie si cat mai "tacuti", gen bulldog-ul englez sau francez, pug-ul sau (surprinzator) whippet-ul.

4 răspunsuri:
| wpAbby a răspuns:

Și eu vreau un caine, bichon maltez, stau la apartament și am auzit ca e un caine de apartament, iti propun sa iti iei un hamster, e foarte ușor de ingrijit

| minionforever2005 explică (pentru wpAbby):

Mersi! Eu ma gandeam si la ceva mai interactiv, dar acum ramane sa ma mai documentez putin.
O prietena are un bichon si este destul de incantata de el. Zice ca este foarte energic, il plimba cam 2, 3 ore pe zi, dar totusi ea il creste intr-un apartament

| wpAbby a răspuns (pentru minionforever2005):

Și eu am un bichon și tot într un apartament îl țin, este energic, l am primit ieri, dacă vrei sfaturi iți mai spun! Succes!