| b0om a întrebat:

Vreau sa compun o melodie dar pentru inceput nu stiu cu ce sa incep... dau funda raspunsului cel mai bun

7 răspunsuri:
| KiTTtTtTtTtyYyYyY a răspuns:

Gandeste-te la cineva pe care ai vrea sa-l ai langa tine si sa-i vorbesti intr-un cuvant caracterizare

| vioreld a răspuns:

Prima data se incepe cu negativul, creeaza-ti o linie melodica (negativ) iar la urma pe baza negativului faci versurile...

| Ryuk751 a răspuns:

Incepe ca Romania.ia exemplu de la bug mafi ca fara cuvinte are un succes foarte mare. incearca sa descrii Romania si oamenii din care se compune.bafta.

| dana7777 a răspuns:

Gandeste-te la cineva drag si incearca sa il caracterizezi prin rima (asa fac eu).happy
inceraca si tu! tonguehappy

| PaulaJy a răspuns:

O sa-ti dau un inceput
Lumea spune ca sunt urata,
Dar scoate pe gura vorbe lunga

sau
Lumina zilei ma ocroteste
Sigur cineva ma iubeste

| antidote a răspuns:

Foaie si pix daca vrei sa compui versurile, Frutti Loops daca vrei sa compui muzica.

| Anndu_9636 a răspuns:

Dar cam despre ce ai vrea sa fie melodia?