| ღჩօოჩօղყƙღ a întrebat:

Vreau sa imi fac o "afacere" cu animale! Pana acum am iepuri,gaini,rate,caine, pisica si as mai vrea ceva cu care sa imi pot face bani! Va rog ajutati-ma!

P.S.:Sa nu fie foarte scump!

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Prepelitele sunt greu de crescut.Cu caini sau pisici(care nu apartin unei rase) nu poti avea un profit,gaini,sunt sigura ca toata lumea are.
Eu fac cu iepuri.E cea mai profitabila afacere, nu te sfatuiesc sa te apuci de melci sau altele, acolo trebuie cantitate industriala, o firma, clienti etc.Iepurii se imperecheaza foarte repede, eu nu las femelele decat de doua ori sa nasca, iar dupa le vand pentru carne. Fata cate 10-12 pui odata, care la randul lor ii cresti, ii vinzi sau ii pastrezi pentru imperecheat.Nu cer conditii costisitoare,decat o cusca,fan si alte legume la discretie(toate exemplarele mele sunt sanatoase si hranite corespunzator),bineinteles, nimic nu se face fara dragoste si pasiunea pentru animale! Daca te apuci, te sfatuiesc sa faci cu iepuri de rasa, eu cresc neozeelandezi, urias belgian si vreau sa ma extind la cap de leu.Iti urez succes!happy

| ღჩօოჩօղყƙღ explică (pentru ioana100):

big grin
Chiar asa m-am gandit sa fac si eu
Eu am inceput cu urias belgian
Si apropo primesti funda!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| stroedaniel13 a răspuns:

Te-ai gandit foarte bine. Adevarul este ca afacerile cu animale prind foarte bine in ziua de astazi.

Citeste acest articol: http://www.afaceri-profitabile.com/afaceri-cu-animale.html sunt sigur ca te va ajuta!

| sebysebyca a răspuns:

Ia-ti si o vulpe!

| moldovianu a răspuns:

Incearca prepelite, gasesti pe google "idee de afaceri cu prepelite" sau chiar si potarnichi.

| RTDRomania a răspuns:

Buna, daca ai curtea mare ai putea sa vanzi melci, iti faci si tu o pagina web si anunti si tu acolo si o sa poti sa faci bani. Daca te-am ajutat a fost de mare placere

| izabelalessia a răspuns:

Curcani sau bibilice.carnea este foarte buna si nu are multa grasime.este foarte cautata.iti recomand.se vand destul de scump