| Tinutza061 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa-mi ia o pisica?
Mentionez ca stau la tara, am si un caine dar e mare e al familiei si e putin agresiv avem pana si curcani rate si gaini.
Deci cred ca nu e greu sa tinem si o pisica mai ales ca-mi plac mult pisicile.
Va rog sa ma ajutati!
:-)

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Spunele ca le scapa de soareci.
Asa au dorit si ai mei sa le iau o pisica, noi ne-am mutat din vara la tara, si atunci ai mei nu doreau animale, nici macar o pisica, si toata vara a fost invazie de soareci, si au regretat ca nu au avut o pisica, asa ca acum am adoptat un pui de pisica de pe strada, la cerintelei mamei, care era 100% impotriva unei pisici.
Ai grija ca pisica sa fie motan, sau daca e pisica sa o castrezi, ca sa nu iti faca pui inconntinuu, eu am de gand pe a mea ( care e pisica) sa o castrez cat mai curand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
mai bine un caine decat o pisica pentru ca pisica lasa mult par dar cainele nu si cainele e oricum cel mai bun prieten al omului asa se zice.
O zi buna.

| Gabriel_Madalin_1995 a răspuns:

Asa poti face: iei o punga te caci in ea o pui la pragul usi pui o bomba langa ea ii dai foc si dupa ce explodeaza o sa ai multe pisici ca impactul va fi asa de mare incat vor sari pisicile ca se va zgudui planeta si vei avea multe pisici