| MeNoNヅ a întrebat:

Vreau sa-mi iau un caine, este Beagle. As vrea sa stiu daca il pot tine in casa (stau la casa). Cineva mi-a spus ca ar trebui neaparat sa-l tin in curte, afara, deoarece el are nevoie neaparat de spatiu. Eu as vrea sa-l tin in casa. Help!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si in casa si afara ce are? Ca de aia stai la casa...

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, are nevoie de multă mișcare și exerciții, este vioi, energic, alert. Se lasă dus de instincte și pleacă după miros, trebuie supravegheat îndeaproape. Il poti tine si in casa cat si afara, nu-i nicio problema doar sa-l lasi sa alerge, pana isi consuma din energie afara.

| kiri11 a răspuns:

Daca iesi cu el de 3 ori zilnic la plimbare il poti tine in casa. Are nevoie de miscare si curtea ii poate oferi acest lucru.

| BengaMihai a răspuns:

Daca il tii in casa e posibil sa incerce sa sape gropi in mocheta, covor, parchet sau ce ai tu.