| Andra29y a întrebat:

As dori sa-mi iau un caine. Dar nu stiu ce rasa sa-mi iau. Eu stau la casa si cred ca ar trebui unul mare sa stea afara prin curte dar eu vreau sa-l tin si in casa asa ca ar trebui unul mai mic cum ar fi un bichon sau un pechinez. Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| MarinaElena a răspuns:

Buna;).Dupa parerea mea, ar trebui sa iti iei un caine nici prea mare(daca vrei sa il poti tine in casa), dar nici prea mic(pentru a apara).

http://www.rasecaini.ro/rasecaini.php

Poate te va ajuta si acest link(acolo scrie marimea, culoarea, greutatea si altele)

Sper ca te-am ajutat;)

Succes la alegerea cainelui potrivit!:-bd

| OnutsaXD a răspuns:

Retriever, Labrador, Beagle, Cocker, uita-te la aceste rase

| Alex4322 a răspuns:

Bichon Havanez.E cel mai dragut si e special din cauza blanii, postura picioarelor si a corpului si nu are probleme decat la ochi(trebuie du s odata pe an la veterinar sa ii controleze ochii).

| XJuustMeeX a răspuns:

Ce zici de un Bulldog Englez? Mie imi place si Bulldogu-l dar iti recomand si Bichon