| oanaoana63 a întrebat:

vreau sa stiu mai multe despre chitara acustica si ce este acela care tine corzile (si cat ar costa?)

1 răspuns:
| Anca4747 a răspuns:

Buna! O chitara acustica, fata de una clasica, are cutia de rezonanta mai mare. Are corzi de metal (de aceea suna diferit, mai "soft"). Acustica este potrivita pentru melodiile cu bataie, nu pentru cele cu ciupitura (menite chitarii clasice). Pretul unei chitari acustice difera de la firma la firma (de la vreo 250 de roni in sus). Nu stiu la ce te referi in legatura cu "acela care tine corzile". Sa imi trimiti mai multe detalii si poate ca o sa stiu happy