| daniela772002 a întrebat:

happy
Puteti sa imi spuneti povesti de groaza traite de voi? Poate si legende,ca blody mary sau altele, sunt interesata si vreau sa aflu cat mai multe!
Fundoi raspunsului cel mai infricosator!:*

Răspuns Câştigător
| Simona020 a răspuns:

Pai, la mine in casa se intampla foarte multe chestii dubioase pe care de la un timp am inceput sa nici nu le mai dau atentie. Sunt o fire credincioasa, si stiu ca orice ar vrea sa imi faca rau nu are nici o putere. Bineinteles, asta nu inseamna ca atunci cand vad ceva nu ma speri.
Ultima intamplare de genu a fost in locul unde stau acum cu sotul meu. Intr-o noapte, cand stateam cu iubitu meu in pat, au inceput sa se auda bubuituri in tavan, dar initial am crezut ca sunt cei de deasupra noastra sica nu e nimic dubios. dar acestea incepeau sa se auda tot mai tare..pana ce s-au auzit in peretele de langa patul nostru. dincolo de perete era baia, unde nu era nimeni. Atunci ne-am speriat.Aman2 am spus ca ceva nu e in regula. Dar asta era nimic. dupa vreo juma de ora s-a facut ca o umbra mare si neagra peste geam, si l-a acoperit. nu era foarte multa lumina oricum nici inainte ca avem draperii, dar tot se vedea prin ele, dar in fata ochilor mei s-a vazut o umbra cum a acoperit geamul, si acum era bezna. Atunci n-am mai rezistat. m-am ridicat din pat, am aprins becu, m-am uitat pe geam si ce crezi? nimic! m-am enervat mai rau si m-am pus inapoi in pat.iar barbatu meu, cum e o fire mai neinfricata l-a mancat undeva sa inceapa cu "ce vrei ba? ia arata-te daca esti tare. "hee hee) N-a mai durat mult, si cam la vreo ora s-a facut o lumina mare pe peretele din fata patului, si prin lumina aia a trecut o umbra oarecum de om, dar nu avea corpul cu maini si picioare. avea doar cap si parca pe el avea o pelerina" atunci au inceput toti cainii sa latre, si noi ne tineam strans de mana si strigam la dumnezeu. dupa asta s-a oprit tot, nu s-au mai auzit nici bubuieturi si a fostin nou lumina in camera. Evident ca n-am mai dormit, a doua zi ne-am dus aman2 la munca cu ochii umflati, nu ne venea sa credem.
Dar oricum in casa asta se intampla chestii ciudate, toata lumea din casa spune ca vede umbre, ca se aud chestii dubioase cum ca se sparge ceva si de fapt nu e nimic.
Am avut oricum foarte multe experiente atat aici, ct si unde am mai stat inainte. acolo a intrat o luminita prin gam ca de licurici care se plimba prin casa, tragea cineva/ceva de o usa(incuiata) iar pe partea cealata nu era nimeni in camera, ma vedeam schimbata la fata in oglinda... o femeie imbracata in begru era la mine in camera dar nu o puteam vedea la fata iar eu nu puteam sa ma misc absolut deloc, decat ochii mi dadeam peste cap ca sa ii vad fata si era rea inalta, o pisica a venit la mine noapte a si a inceput sa tipe in ultimu hal... foarte multehee hee)daca itipovestesc tot red k stai o zi sa citesti

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun ceva ce mi s-a intamplat aseara. M-am dus la baie, toata lumea dormea si am lasat usa la dormitorul meu deschisa ca sa nu fac prea multa galagie si cand m-am intors era inchisa.
M-am cam speriat. Am adormit cu televizorul deschis. laughing