| AdZi a întrebat:

Vreau si eu sa stiu ce pot sa ii dau de mâncare preparata de noi sau nu, unui papagal Peruș (exclus meiul)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un perus nu poate trăi dor cu mei. E nevoie ( NEAPARATA) de fructe si legume in alimentatia lor zilnica.Fructele si legumele sa fie bine spalate, iar citricele sa fie date in cantitati mici deoarece pot face diaree.Fructele sa nu aiba sâmburi caci pentru perusi sunt ca drogurile sau chiar letale.Inafara de fructe si legume poti la le dai ou fiert tare, piept de pui.
Poti citi mult mai multe alimente pe "casa cu perusi"... si poti sa combini alimentele pentru o masa variata...

2 răspunsuri:
| RenataIoana a răspuns:

Fructe dat prin razatoarewinking

| Denisa10Maria a răspuns:

De obicei, papagalul Perus nu mananca mancare preparata, ci seminte din magazin.(din acelea la cutie)