| Ebya a întrebat:

Buna tururor! Am un catel cu care merg la expozitii. In catalog am descoperit ca nu se mai scrie Bichon Maltese ci doar Maltese. Este adevarat ca rasa respectiva se scrie doar Maltese si nu Bichon Maltese?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Acelasi lucru! Tot el este! Du-te cu incredere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca cei care au conceput catalogul s-au gandit ca se subintelege ca este vorba despre Bichon.

| AndreeutzaDeea a răspuns:

Da,sincer mi se pare o prostie,peste tot de la un timp se scrie Maltese, si asa mai departe, sincer mi se pare mai corect sa specifi toata rasa, dar rasa tot aceeasi ramane chiar daca se schimba denumirea, succes!