| AnaMaariaa1996 a întrebat:

Am o intrebare referitoare la cei care au hamsteri. Cum sunt ei ca animale? Cu le dati sa pape? Unde ii tineti si in ce? Sunt sociabili/jucausi? Am un porcusor de guineea care este bolnav,am fost la medic cu el si nu are ce sa-i mai faca, e si batran..are 6 ani. Dupa ce moare vreau sa-mi iau un alt animalut ca imi va fi foarte greu fara el. Sunt foarte atasata de el. Nu va fi acelasi lucru dar poate imi va fi mai usor. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Pai,sunt draguti si pufosi,nu sunt prea greu de intretinut.
Morcovi,mancare speciala pentru hamsteri de la pet-shop
A se evita citricele: lamai, portocale, grapefruit etc
mai mananca morcovi, salata, patrunjel (bogat in vitamina C), fasole pastai, porumb;
banane, mere, nuci, caise;
de pasarefiarta, nu prajita; orez fiert, ou fiert, paste, paine uscata.
Il tin intr-un acvariu cu rumegus(de la magazin)
Nu ii place sa il trezesti, uneori te musca, se misca in orice secunda nu ii prea poti tine pe loc, fac caca foarte des
Cat despre porcusor nu stiu, nu am avut niciodata

1 răspuns:
| David_Emil_2001 a răspuns:

La hamsteri le dai sa manace pufuleți si boabe de la magazin