| deearrr a întrebat:

Ce animalut e mai avantajos: iepuras sau porcusor de guineea? care e mai receptiv si mai usor de intretinut si mai jucaus, mai inteligent?

10 răspunsuri:
| AllmaGirl a răspuns:

Porcusorii de guineea trebuie sa fie tinuti cate 2 de acelasi sex. Nu stau doar in cusca si te plictisesc, topaie, se alinta in brate, pupacesc...Si iepurasii cam la fel. E greu sa compari doua animale, insa iepurele pitic si porcusorii nu sunt asa de diferiti la costuri sau la inteligenta.

| daηă a răspuns:

Iepuraşul e mai uşor de întreţinut.

| pwp a răspuns:

Iepurasul dupa parerea mea. porcusorii miros si urat.

| LolaLollita a răspuns:

Eu as alege un porcusor de guineea.

| NuMaContrazice a răspuns:

Daca alegi iepurii ai grija de care iti iei pentru ca fac multa mizerie daca sunt o rasa mare, cei mai potriviti pentru o familie sunt cei din rasa "angora" care are multe varietati de culori, dar si neozeelandezul rosu, sunt foarte jucausi si frumosi, dar ei cresc pana la 4-5 kg, Eu unul prefer hamsterii ca animale de companie:d

| PinkPanter a răspuns:

Sincera sa fiu as zice ca iepurasul. Nu ca nu-mi plac porcusorii de guineea dar ei stau doar in cusca si isi fac provizii

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Buna ziua! Eu tot iepurasul as zice dar si ei au destule dezavantaje! Dupa cum a spus si PowerofLove porcusorii de Guineea stau doar in cusca si nu prea te poti juca cu ei. Uite:
Dezavantajele iepurilor:Miros urat,se sperie repede,sunt pretentiosi,au nevoie de multa atentie,si mor cam repede nu prea stiu nici eu de ce.Dar sa stii ca nici cu ei nu te prea poti juca caci am avut si eu... poti doar sa ii mangai.
Dezavantaje porcusori dew Guineea:
si ei miros urat,nu te poti juca cu ei,sunt lenesi, sunt fricosi, sunt neindemanatici, sunt cam obraznici si nu prea ai ce face cu ei...
Nu prea sunt niste animale jucause si inteligente, dar alege iupurasul are mai putine dezavantaje ca porcusorul de Guineea! O zi buna!

| Anonimaa77 a răspuns:

Eu cred ca porcusorul de guineea happy

| AnkaOfficial1 a răspuns:

Nu`ti fa griji! Iepurasul este cea mai buna alegere! Este jucaus, putin mai greu de intretinut dar totusi merge si asa! Receptiv... nici nu incape discutie. Succes! :* Funda smug

| maria4343 a răspuns:

Iepuras zic eu.