| kidaaзo3 a întrebat:

Ce fel de animale de companie din astea mai micute gen : pesti, hamsteri, porcusor de guineea imi recomandati daca ma voi muta si voi avea camera mea? vreau pareri. Funda ( scuze categoria )

Răspuns Câştigător
| Scândură a răspuns:

Buna! Pai pestii sunt numai de privit, in schimb un hamster sau porcusor de guineea il poti lua in brate si mangaia. Porcusorul de guineea este mai mare ca hamsterul si mai pufos, are blanita mai lunga! Eu ti-l recomand, am avut unul, a fost foarte dragalas si dragut!

http://www.zoopedia.ro/......a-351.html
Sper ca te-am ajutat, bafta!

8 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Pesti.

| Funditssa a răspuns:

Porcuosr :X eu am :* e un pic mai mare decat hamsterul si traieste mai mult :* deci sunt avantaje :*:*! Foarte dragutziii love struck mai ales daca iti iei [cum am eu ] cu parul lung love struck! sunt foarte foarte tragalasiii :* te potiii juca cu ei :* ba chiar vorbesc[ scot sunete ]! love struck! Funditssa :*?

| alexutza1183 a răspuns:

Eu iti recomand o boscuta testoasa.Am si eu una si sunt foarte dragute, desi necesita multa atentie... Porcusorii de guineea sau hamsterii nu traiesc atat de mult si iti va parea rau pentru ca o sa te atasezi, dar broscutele traiesc si 20 de ani daca sunt ingrijite corespunzator. Sper ca te-am ajutat...

| JustDeath a răspuns (pentru alexutza1183):

Testoasele, nu doar ca necesita multa atentie. dar dupa 1 an ele cresc si cam miros, in plus sunt greu de ingrijit, la inceput daca le iei pui sunt fffffoarteeee dragalase dar dupa aia cresc cat palma

| biutzaGiRl a răspuns:

Eu iti recomand pestii pentru ca sunt destul de usor de intretinut si nu fac mizerie. Sper ca te-am ajutat

| elenamonica94 a răspuns:

O pisicuta mica ie foarte frumos sau un papagal care sal inveti sa vb ok

| Ally_1242 a răspuns:

Ti-as recomanda un porcusor de guineea, sau daca ai cum sa ingrijesti un chiuaua sau o altfel de rasa de catelusi:*
Fundaa!:X

| stella_1123 a răspuns:

O pisica mica le ador