| dydy_2816 a întrebat:

Am un pui de pechinez imperial are 2 luni. Problema e ca tot isi face nevoile prin casa.Cum o invat sa faca afara sau macar cu ce dau sa nu mai miroasa urat prin casa? Funda cel care ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Anitaata a răspuns:

Scoate-l des pe afara. Cand iti face in casa da-i una peste cur si invata ca nu are voie. Cand vezi ca incepe sa miroase, sa-si caute locul, tu il iei si il duci afara. Asta e totul. Apoi cand iti face in casa dai cu ceva de covor pe jos si nu mai miroase.

3 răspunsuri:
| bibiiiy a răspuns:

Pai eu cu toto, bichonul meu nu prea am avut probleme. prima saptamana a facut in casa, dupa aceea s-a invatat sa faca afara. cand ieseam cu el afara si si facea nevoile il mangaiam si ii dadeam un os de la pet-shop. acum daca vrea sa faca afara, se duce la usa si sta acolo si incepe sa planga.asa stiu ca trebuie sa il duc afara. bye!

| Mercurio10 a răspuns:

Cand el vrea sa faca se duce in locul unde a facut prima oara, si incepe sa se invarte in jur.
Dupa cum a spus si anitata, cand il vezi ca face batel, dar nu in sensul rau.
Uita-te la el, cand se trezeste si se agita intr un loc dal afara repede.
Stiu asa din proprie experienta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sterge locul respectiv cu un burete sau o cirpa imbibata cu otet.Se va dezobisnui, treptat.Lasa-i pe balcon sau in baie, unde doresti ceva, un petic de mocheta sau cirpa cu care ai sters in locul in care a facut.Se va duce dupa miros.Mult noroc.