| Sოﺁℓ3 a întrebat:

Buna tuturor. Astăzi pisica mea de 8 luni a fost sterilizată in jurul orei 10 dimineața. Au trecut aproximativ 9 ore și observ in continuare urme (mici) de sânge pe prosopul pe care am asezat-o. A dormit destul de mult și de fiecare data când se trezea și încerca sa mearga puțin vomita imediat. Asta s-a intamplat cam de 6-7 ori. Este leșinata, miauna uneori intr-un mod diferit de cum obișnuia. Bineînțeles, nu se pune problema sa ii fi dat ceva de mancare sau de băut nici acum după operație dar nici înainte de ea cu aprox.12 ore. Nu se simte bine, asta e clar însă as vrea sa întreb persoanele care au experienta in ceea ce privește sterilizatul pisicuțelor dacă e normal acest chin prin care trece pisica mea... medicul nu a dat niciun antibiotic pentru ea, niciun calmant, a spus ca nu e nevoie ptc i-a injectat el ceva. Cât timp ar fi normal sa tina aceasta stare a pisicii mele? Astăzi am plans continuu și orice răspuns e absolut bine venit, poate o sa ma calmez. Va multumesccchappy

2 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Cateva zile va trebui sa o ajuti inclusiv sa mearga la litiera, apoi isi va reveni total, si o sa va jucati. dar acum are nevoie de tine pentru orice, si sa stii ca ea va tine minte happy

| InvatamProgramare a răspuns:

Buna, Si eu am sterilizat doua pisici acum o luna si cam asa s-au comportat 12-18 ore. Una dintre ele chiar mai mult, probabil ca i-a scapat mai mult anestezic. Dar la 24 de ore dupa asta mergeau destul de ok iar la 48 de ore se jucau ca si cum n-ar fi avut nimic.