| deny_1602 a întrebat:

voi ce vreti sa va faceti cand cresteti mari? eu vreau veterinar credeti ca o sa fie greu? si ce liceu trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Peazip a răspuns:

Trebuie sa faci liceul de medicina si cred ca acolo o sa-ti alegi ce fel de medicina vrei sa faci cum ar fi doctor, asistent, ginecolog depinde. Si nu cred ca o sa fie greu daca iti si place.

| deny_1602 explică (pentru Peazip):

Multumesc:*

| Peazip a răspuns (pentru deny_1602):

Cu placere.

| darrio2007 a răspuns (pentru Peazip):

Cu liceu nu te faci doctor.Nu da raspunsuri gresite.Iti trebuie facultate. Iasi, Bucuresti, Tg Mures etc.Si este cea mai grea facultate din toate.

| alextheking11 a răspuns (pentru Peazip):

Ti-ar placea sa fi ginecolog? rolling on the floor))))

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa termini liceul cu note mari.Si apoi faci Facultatea de Medicina.Profil veterinar. Oricum ai foarte mult de invatat.

| AndraNicoleta a răspuns:

Buna.
Poti face orice liceu vrei tu. Mai departe trebuie sa faci facultatea de medicina veterinara sau agronomia sau bioterra.
Bafta!

| hellchild a răspuns:

Nu exista liceu de medicina. Daca vrei medic alegi real, stiintele naturi. Dupa te duci la facultate.

| janeD0oe a răspuns:

Cel mai devreme poti sa te pregatesti alegand un liceu cu profil chimie-biologie maxim. dupa aia dac aai note mari te duci la facultatea de medicina sectia de farmacie veterinara sau alte universitati cu profil veterinar depinde din ce oras esti.ti-ai ales o meserie frumoasa multa bafta

| Gogulita a răspuns:

Cum zice peazip trebuie sa faci liceul de medicina si iti alegi "ramura".La liceu iti va fi mai usor decat la oameni, insa daca te tii de aceasta meserie, va fi mult mai greu

| tibicosminPaiN a răspuns:

Trebuie sa te dai la liceul de medicina si o sa fie greu.
-Eu vreau la liceul militar sa ma fac ofiter.

| Peazip a răspuns:

Ma rog cum o fii. Nu sunt doctor.