| lliviu a întrebat:

Cum sa o fac pe mama sa-mi i-a un caine? ea uraste cainii si pisicile!

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Spune-i ca vei invata mai bine. Poti incepe cu gramatica, sigur nu e punctul tau forte.

| MaskOfSanity a răspuns:

Să-ţi "i-a" un câine n-are cum. Să-ţi "ia" un câine, altă poveste.
Dacă nu-i suportă, n-ai nicio şansă.

| alina508 a răspuns:

Spune-i doar pozitivul in ciini, spune-i ca ei sunt draguti adorabili, si chiar pot fi dresati.Dar daca o sa-i spui de exemplu : - Mama iti promit ca nu o sal mai primesc i casa pe ciine ea o sa tina minte si nu o sa doreasca sa til iee. Multumesc cred ca ti-am fost de folos... happy

| alina508 a răspuns:

De exemplu eu mai demult nu suportam pisicile, un prieten mi-a spus sa ma uit de la inceput doar ce e bine la ele dar nu ca ele pot zgiriia sau alt ceva de genul asta. Succes poate o vei convinge si tu cumva pe ea in felul asta. happy

| Maddy7496 a răspuns:

Buna.Poti incepe sa te rogi de ea si sa-i spui ca daca va vrea sa-ti ia un caine vei avea tu grija de el, ca il vei ingriji si ii vei oferi tot ce ii trebuie.Din prima nu cred ca va mege dar poti incerca de mai multe ori si pana la urma poate o sa vrea.Succes! :*