| ~AleXa~ a întrebat:

Vreau sa cumpar role maxim 150 ron dar nu stiu la ce magazin sa cumpar!? Vreau liste cu magazine de role! Va multumesc... Dau si fundita...( nu vreau Cora, Carrefour etc ci doar magazine sportive). Si care este cea mai buna firma de role fiind o incepatoare, vreau sa fie comod si usor de invatat!?

3 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Http://www.hypersport.ro/ (pentru a cumpara role dai pe categoria role)

Sfatul meu este daca nu ai mers niciodata nici pe role nici pe patine sa mergi mai intai de cateva ori la patinoar. Sunt doua acoperite in bucuresti, in mall la liberty si afi parca. Cu siguranta gasesti patine de inchiriat. Eu am patinat anul asta si a fost super. Si eu eram obisnuita cu role d-alea ceausiste pe doua randuri nicidecum pe gheata. Dar m-am descurcat. Ideea este sa-ti dai seama daca iti place, sa vezi daca ai vreo sansa sa inveti sa mergi bine ca sa nu-ti rupi picioarele. Ei si dupa ce te dai pe gheata, vezi ca la liberty sunt si cursuri de initiere, poti sa-ti cumperi role si neaparat echipament de protectie.

Si pe undeva te inteleg si pentru faptul ca sotul tau nu te sustine. Pentru ca nici al meu nu e foarte sportiv si cred ca nici nu aveam copii de cand imi doresc sa-mi iau role, dar sotul meu m-a tot tinut pe loc, ma gandeam ca nu am cu cine sa merg sa ma dau pe role daca el nu vrea sa-si cumpere plus ca ma incuraja si el frenetic cu capete sparte si picioare rupte, asa ca in ultimii ani am asteptat sa-mi creasca kinderii ca sa dau in mintea copiilor impreuna cu ei

Bafta si sa ne povestesti ce ai facut pana la urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DHS acolo ai multe modele de rolewinking