| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un caine,mascul,din rasa yorkshire terrier teacup,sunt din Craiova si as vrea câteva sfaturi. De unde sa il cumpar,la ce detalii sa fiu atenta,daca stiti pe cineva care se ocupa cu cresterea si vanzarea lor, voi cum ati procedat, cei care aveti catelusi? Multumesc mult

1 răspuns:
| Pati2500c a răspuns:

Eu m-am uitat pe olx la anunturi, am urmarit vreo 2/3 preturile, pozele cu puii, am citit despre rasa respectiva. In primul rand trebuie sa fii atenta la sanatatea catelului, locul unde a fost tinut, sa vezi parintii catelului daca il vrei de rasa. Dupa aceea trebuie sa il duci la doctor sa ii faca deparazitarea si vaccinurile obligatoriu, ii pui cip si ai grija de el happy