| kkkk a întrebat:

Vreau un sfat happy..am acasa o rata leseasca si a inceput sa faca oua ( am strans vreo 4 )..si aprox. in ce luna incepe sa cloceasca, stiu ca sta 5 saptamani. Imi plac foarte pui de rata si vreau sa am cat mai multi. Vreau cat mai multe pareri despre clocitul acestei rate. FUNDA

4 răspunsuri:
| kkkk explică:

..

| gapa a răspuns:

Buna de sfatuiesc sa cloceasca 7 saptamani, pentru ca o saptamana sa stea pe oua dar sa-i lasi mancare in locul care cloceste si apa nu uita de apa deci poti urma sfatul meu, dar asigurate ca sunt oua de clocit

| kkkk explică (pentru gapa):

In ce luna cloceste?

| gapa a răspuns (pentru kkkk):

Depinde,in ce luna a facut oale