| Stirbu_Cristina_1981 a întrebat:

Am cumparat de trei zile un pui de perus. Dupa ce am ajuns acasa, am observat ca are rani sub si pe aripioare. L-am dat cu Baneocin, insa se piguleste acolo non-stop. E carne vie si nu stiu ce sa ii mai fac. Veterinari cu experienta la pasari nu am in zona... Help!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Posibil să aibă păduchi. Dar e greu de dat un răspuns cert fără un consult de specialitate.

| Peridava a răspuns:

Orice veterinar stie mai mult decat noi daca il vede. Mergi la unul pe care il ai.