| denisa_2911 a întrebat:

Am o problema, de 3 zile ma mananca picioarele daca ma scarpin mi se umfla niste bubite mici, si se roseste zona ca cele de la urzica, pun spirt si dispare in ceva timp, dar dupa un timp ma mananca iarsad. Nu stiu sigur daca de la asta de aia va zic ca mi-a aparut exact dupa ce am venit acasa dar acum trei zile inainte sa merg la strand m-am epilat fugitiv cu bicu, iar cand am ajuns acolo am stat putin la soare si mi s-au rosit picioarele in unele zone foarte rau si ma mancau putin dar inainte sa ma bag in apa, atunci excludem apa din strand, sunt disperatasad. Ati patit la fel? Oare ce e? momentan nu am posibilitatea sa merg la un dermatologsadHELP ME!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| devine a răspuns:

Pfff... mai eu ti-as sugera sa te dai cu Lamisil sau Canespor sau Mycospor...antifungice d'astea. Ma gandesc sa nu fie cumva o ciuperca, mai ales ca zici ca te-ai epilat cu lama inainte si ai fost la strand. Eu as mai lua si niste tinctura de iod de la farmacie si as da pe zonele afectate inainte sa ma dau cu crema. Vezi daca trece.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut o eczema, du-te la dermatolog pentru tratament de specialitate.

| ruxandraaa_8807 a răspuns:

Poate e o ciuperca...