| Xx94358xX a întrebat:

Am o catea de vre-o doi ani. Ieri a intrat in calduri. Eu as vrea sa o montez artificial. Trebuie sa chem un veterinar sau o pot monta singur? Si m-ar interesa cum se face mai clar monta artificiala.

Răspuns Câştigător
| Mechno a răspuns:

Cheama veterinarul pentru ca daca faci singur poti leza aparatul genital al femelei. Dar iti pot explica metoda: masturbezi masculul (fara caterinca, exact cum face si omul). Masculii la caini au niste bulbi la nivelul penisului si acolo se pune o presiune mai mare. Deci il masturbezi pana se exprima materialul seminal, intr-un recipient STERIL! Dupa care cu o pipeta se recolteaza materialul seminal si se introduce in vagin/uter al femelei, dupa care femela se tine cu picioarele posterioare suspendate cateva minute. Si asta e tot. Si desi pare simplu, tot trebuie facuta de un specialist.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Urmezi o facultate de medic veterinar si vei invata.
Daca incerci fara cunostinte, s-ar putea ca, cateaua sa te lase fara arborele genealogic si sa faci si tu copii artificiali.

| K0sti a răspuns:

Cred ca e o gluma, nu poti fi chiar asa batut in cap... sper!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Esti copac?

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca nu stii foarte bine cum se face, cheama un veterinar.

| untu a răspuns:

Nu puteti monta singur artificial! Chemati medicul veterinar sa faca asta!