| Dany3103 a întrebat:

Am o catea de vreo 9 luni - 1 an, nu ii stiu exact varsta ca am luat-o de pe strada, si a intrat in calduri, problema e ca nu as vrea sa o duc la monta.

Care ar fi riscurile daca nu as duce-o la monta? ce ar putea sa pateasca? sau sunt ceva pastile, un fel de anticonceptionale pentru caini, sa o duc dar sa nu fete?

Astept un raspuns! Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| LoveDee03 a răspuns:

O catea are voie la monta abia dupa 2 ani,nu pateste nimic daca nu o duci, stai linistit, ar pati ceva daca ai duce-o, sterilizeaza catelusa astfel incat sa nu mai fete, succes!

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu pățește absolut nimic. O să fie foarte agitată o vreme, apoi când iese din călduri, totul revine la normal.

| IndiferentXD a răspuns:

Reguleazo tu!

| akka4 a răspuns (pentru IndiferentXD):

Bun sfatulwinking sincer chiar mi-a placut la o astfel de intrebare.

| lola9 a răspuns:

Sterilizeazo nu mai face pui timp de 6 luni.Eu vreau sa ii fac catelei mele de rasa.