| Isofache_Claudia_1984 a întrebat:

Am o catelusa yorkie care are varsta de 3 luni si greutatea de 750gr. As vrea sa stiu cam la ce greutate ajunge la maturitate?

Răspuns Câştigător
| tylverat a răspuns:

Am si eu tot Yorkshire. Depinde de talie:
toy- 1-1, 5 kg
mediu - 2, 5-3 kg (eu am mediu si are 2, 8)
mare - 4-5 kg

Trebuie sa stii care este taliawinking

2 răspunsuri:
| DDX99 a răspuns:

Normal ajunge pe la 3-4kg, dar am vazut si de 6kg depinde foarte mult din ce parinti provine si de hrana.

| Alexe_Andrei_1986 a răspuns:

Din proprie experientaa si din ale crescatorilor. Nu exista insa foarte bine definita linia toy sau mediu sau mare. DIn acelasi tata si mama 1 pui poate sa cantareasca la maturitate 2 kg iar altul 5 kg. Este o prostie sa zica cineva inca de pui ca este toy, mediu sau mare. Sper ca am fost de folos. Pagina de Facebook a catelusei mele este: https://www.facebook.com/MinnieYorkshireToy