| GeorgianaDiana95 a întrebat:

Am o pisica de aproximativ 5 ani. Cum este normal sa-si faca nevoile? Pisica mea merge de 3 ori pe zi pentru pipi si de 2 ori pentru caca (miroase foarte urat). Este normal?!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Pai e super normal sa isi faca nevoile mai des ( e grav daca si le face o data pe zi, asta inseamna ca are probleme cu stomacul).
Manaca mai mult decat acum o luna? bea lichide mai multe decat acum o luna? Daca da, e logic ca face de mai multe ori.
Stai fara griji, e un motiv de bucurie daca isi face nevoile, altfel era mai grav, daca urina mai rar, avea probleme cu rinichii.

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu inteleg la ce te reveri la cum este normal.
Dar catitatea difera de ce si cat manaca, e logic daca bea apa, lapte sa faca pipi mai mult.
Si e normal sa miroase fecalele urat. De aceea trebuie schimbat nisipul la 1 luna, si scos fecalele zilnic din litiera

| GeorgianaDiana95 explică (pentru LaLaura):

Am primit acuma aproximativ 2 luni. In prima luna nu se ducea asa des la litiera, de cam o luna se duce asa des. Nu bea multa apa.

| GeorgianaDiana95 explică (pentru LaLaura):

Mulțumesc pentru răspunsuri! :*

| LaLaura a răspuns (pentru GeorgianaDiana95):

Nu ai pentru ce :*

| LaLaura a răspuns (pentru GeorgianaDiana95):

Pai e super normal sa isi faca nevoile mai des ( e grav daca si le face o data pe zi, asta inseamna ca are probleme cu stomacul).
Manaca mai mult decat acum o luna? bea lichide mai multe decat acum o luna? Daca da, e logic ca face de mai multe ori.
Stai fara griji, e un motiv de bucurie daca isi face nevoile, altfel era mai grav, daca urina mai rar, avea probleme cu rinichii.