| sweetys a întrebat:

Cu ce poti spala pe jos ca sa indepartezi mirosul de pipi de pisica, astfel incat ea sa nu mai vina sa isi faca nevoile in acel loc? Serios! E o pisica pe holul blocului si se pipi in colt la mine la usa. Am dat cu domestos dar vad ca nu merge.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Apa cu otet? cu ariel? de ce nu-i pui o cutie cu nisip, ea asa e adaptata ca doar vine din egipt

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi pui un mic recipient cu nisip. Atunci ea va face pipi acolo. Arunci nisipul, se duce și mirosul.
Să cumperi un spray cu piper din acela care se folosește pentru apărare. Să spreieizi bine locul. Aceasta va acoperi mirosul de pipi și va crea o zonă cu miros neplăcut pentru ea, pe care îl va evita.

| sweetys explică (pentru sadrian46):

Sunt alergica la pisici si au grija de ea niste vecini batuti in cap, care nici nu o iau in casa, nici nu ii cumpara litiera.

| sadrian46 a răspuns (pentru sweetys):

Sunt metode de descotorosire.
Punctul meu de vedere.
Poți să explici asta la vecinii aceia, astfel ca să o ia în casă?
Dacă nu, mesaj privat, am soluție.

| GirlOnline81 a răspuns:

Pentru indepartarea mirosului, cat si pentru alungarea pisicilor, otet.