| ionutul289 a întrebat:

.am si eu o intrebare : pe data de 5.12. 2017 mi-am deschis dosarul si am dat sala. Apoi m-a programat de 2 ori la 3 luni si ceva..si am picat traseul..ieri am vrut sa ma reprogramez si mi s-a spus ca imi expira dosarul pe 5 decembrie iar pe 6 decembrie e ultima data la care ma poate programa..asta nu ar fi o problema dar marea problema ar fi ca trebuie sa astept pana in decembrie pana imi expira dosarul sa pot face altul..Adică sa stau 3 luni degeaba...intrebarea este : Nu pot sa fac alt dosar? Trebuie numaidecât sa expire asta? Adica e cea mai mare prostie sa stau sa astept ca prostul inca 3 luni..nu prea e corect asa.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Trebuie sa poti sa dai macar inca o data! Daca nu la tine in oras atunci altundeva.

| ionutul289 explică (pentru Frank51):

Ba da..asa mi s-a spus oriunde.m-am si transferat si trebuie ss astept pana imi expira dosarul pentru a putea face altul.

| IbO a răspuns:

Presupun ca esti din Prahova, daca ai un dosar deschis trebuie sa astepti sa expire acesta. Dar poti ruga frumos sa poti sa dai pe 5, doar nu or sa moara pentru 1 zi, merita sa incerci sa mai vorbesti odata la reprogramare, deoarece e pacat sa dai iar alti bani pe alt dosar. Am prieteni care au dat sala la 4 5 luni.

| ionutul289 explică (pentru IbO):

Sunt din Iasi.iar aici examenele se sustin Joia, iar 5 decembrie cade Miercuri..nu am cum.
Macar nu pot inchide dosarul sau ceva?