| Neculae_Camelia_1961 a întrebat:

Am si eu o problema:Am un motan necastrat care imi tot ataca o pisica castrat.Ce sa fac sa nu se mai bata.Nu vreau neaparat sa fie prieteni, vreau doar sa fie pace in casa.Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Motanul il consideră inamic si i si apără teritoriul, motanul vrea sa fie stăpîn acolo si de aceea il bate pe celalalt, sunt ambii pisoi băieti? Sau unul e motan si celalat fetiță? Ce varste au pisoii, nu îi poti împrietenii deoarece nu au fost adusi in casa amindoi, nu au crescut impreună de mici nu s au obisnuit unul cu celalat si nu se vor obisnuii niciodata, mereu se vor bate si se vor ranii, cel mai bine gaseste i un alt stapîn celeilalte pisici si lasa doar motanul care l ai adus prima data in casa sa fie el stapin, ca altfel se vor omorîî ăstia doi, ce rasă sunt pisicile?

| Nevroza a răspuns:

Baga-l la puscarie. Poate isi da seama de ce a facut