| Anonim20000000 a întrebat:

Pisica sau motan? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Recomandat e daca ai motan sau pisica sa il castrezi/sterilizezi (ca sa nu faca pui nedoriti, sa nu plece de acasa etc) si odata ce faci asta sincer nu mai conteaza daca e motan sau pisica. Eu am de toate si nu e nicio diferenta. Dar depinde si ce fel de comportament are fiecare pisica, cum o nimeresti. De ex eu am una foarte nesuferita, nu sta sa pun mana pe ea, daca o iau in brate plange si se zbate dar nu e agresiva. Mai am una care zici ca e de plus, cum o pun asa sta, e foarte cuminte. Mai am una foarte agresiva, daca nu ii convine ceva sare cu ghearele si coltii. Deci depinde cum o nimeresti.
Daca ai de gand sa-ti iei o pisica (zic pisica la modul general ca ma refer si la motan si la pisica) trebuie sa stii ca e o responsabilitate. Adica trebuie sa ii dai sa manance (unele mananca mult), sa ii cureti nisipul zilnic, sa accepti sa traiesti cu ea in casa pentru ca poate sa strice lucruri, se urca pe mese, fura mancare, sta in picioarele tale. Deci gandeste-te bine

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru?

| Violleta2022 a răspuns:

Pisica si motan, pe amandoi, este cel mai bine, ca se joaca impreuna, dorm impreuna, nu se plictisesc si nu se tin dupa tine, insistand sa doarma cu tine.

| mihai69 a răspuns:

Pește. Că nu face gălăgie, e cuminte, curat etc.

| dullcat a răspuns:

Buna.Atat timp cat planuiesti sa sterilizezi, animalutul, nu conteaza daca e psica sau motan, din punctul meu de vedere.Am avut si si, nu am preferinte.

Răspuns utilizator avertizat
| carevaescu a răspuns:

Motan ȘI pisică. De ce nu?

| KovacsB a răspuns:

Caine.

| Xox0 a răspuns:

Din cate am observat, pisicile sunt sclifosite si trag la baieti/barbati. Devin afectuoase cand sunt gestante.
Motanii sunt adorabil de afectuosi in general si mai sociabili.

Răspuns utilizator avertizat
| MolesagCatalin a răspuns:

Recomand motan pentru că da că îl castrezi nu face nici o problema, sunt foarte afectuos și drăguți. Știu asta pentru că și eu am un motan și este mult mai afectuos decât o femela și motanii sunt foarte inteligenti și cuminți. Am învățat motanul meu ( Zoro) sa îmi aducă înapoi mingea pe care i-o arunc înapoi. Pisicile nu au calități umane așa că nu există o femela mai îngăduitoare decât un motan sau invers. Plus că un motan castrat e că un castel doar că e mai curat, nu lasă par peste tot și e pufos. Răspuns:motan