| alexalexandrusincerul a întrebat:

Pentru cei care se pricep la aceasta rasa:ce ati alege dintre o pisica Albastru de Rusia de 2 ani, vaccinata, castrata si un motan necastrat de 7 luni tot Albastru de Rusia?

6 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Bineinteles ca puiul de 7 luni. Il poti castra tu, dar totusi e o diferenta de 1 an si ceva intre ei care uneori conteaza.

Pa.

| alexalexandrusincerul explică (pentru sonya):

Stiam ca puii sunt mai agitati decat adultii...

| sonya a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Chiar si asa, nimeni nu iti garanteaza ca cea de 2 ani nu va fi agitata.
Eu ti-am spus ce as alege eu. Tu alegi in final ce vrei.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa castrezi pisoiul daca il tii in casa. Iti va "marca" toata casa si miroase de nu-ti vine sa crezi!

| GabyT10 a răspuns:

Eu i-as alege pe ambii happy, dar daca as fi nevoita sa aleg doar unul, atunci as alege femela.In general femele sunt pe placul meu, ele sunt mai active, mai dornice de joaca/alint si isi arata mult mai mult iubirea fata de stapan.As alege masculul daca as fi casnica si as putea sa ma ocup de el, atat dupa castrare cat si pentru educatie(in special invatatul la litiera). Indiferent ce vei alege, eu iti doresc sa-ti traiasca happy.

| Francixx15 a răspuns:

Puii invata mult mai usor la litiera, mai ales motanii