| XByancaElenaX a întrebat:

Am si eu o sing intrebaream un caine beagle si are 8 luni cand i-am dat drumul prima dat la 6 luni moama mia o lua pe la sosea asau cand il scapam ieri am fost in parca i-am dat drumul ca mi-a fost drag de caini aia cum erau liberi alergau ii dau si eu drumul si toti catei fug dupa ialaughing se joaca adica vine un maidanez urat asa si o musca dar nu rau asa stiti din joaca cred si nu o durea sau ceva l-am alungat si nu a patit nimic adica nu are colti sau ceva infipt m-am uitat si la gat sare in sus se joaca nu cred ca are vrei problema nu?big grin si cum il dresez sa stea frumos sa nu fuga ca destrabalata pe afara vad catei care umbla cu stapanii mor de drag big grinmia rupt deja 2 zgarzi repede vr raspunsuri ca merg la plaja si nu stiu daca sa ii dau drumul multumesc! Funda si vot! pls nu treceti peste. rasp meubig grinaa da si stie comenzile sezi! cuminte! cand ii dau ceva sau asa...

Răspuns Câştigător
| MulteLucruriFaraRaspuns a răspuns:

Si eu am o catelusa caniche asa era si ea inainte dar de la un timp am inceut sa stam mai mult "impreuna", de ex o iau sa doarma cu mine in camera sau cand ma uit pe geam o pun langa mine si stam aman2, sau cand o mai cearta ai mei ii iau apararte, sau cand e suparata sau ceva stau cu ea.si de la chestii din astea simple ma asculta, daca ii spun sa stea nemiscata acolo sta, sau daca ii zic sa ma astepte la scara pana merg eu la magazin nu pleaca de acolo.incerca sa ai o "relatie" cat mai buna cu catelusa tabig grin

1 răspuns:
| ღNameღ a răspuns:

Am si eu beagle de 7 luni.E nascut pe 30 octombrie si e tricolor baiat.Nu e o problema atat timp cat i-ai facut anti-rabicul catelului pentru ca maidanezul daca are rabie catelul se stinge imediat, adica nu cate putin.
\ Eu o sa il duc la dresor pe al meu.