| Korinnnna a întrebat:

Am un bichon frise care are o luna si 2 săptămâni. Are blana dreapta nu o are deloc creata. Se face creata sau ramane dreapta? Cand l-am luat mi s-a spus ca ambii parinti sunt frise originali

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vei avea un cățeluș pufos și creț, dacă într-adevăr e Bichon Frise. După două luni, i se va încreți și părul. Deci, trebuie să ai puțină răbdare. happy
Dacă foștii proprietari au spus că e Bichon Frise, trebuia să soliciți să-i vezi cei puțin, părinții. Sunt mulți înmulțitori de animale, care au făcut din vânzarea puilor o afacere profitabilă. Cățelușele sunt "exploatate", sunt date periodic la împerecheri și asta pentru profitul lor personal. Și așa, te poți trezi că ți-au vândut un Maltez în loc de Frise. Sau chiar o altă rasă.