Întrebare recomandată | Iasmi99 a întrebat:

Am un catel de aproape un an...De vreo 2 zile nu mananca nimic si nici nu bea apa... Vreau sa mai spun ca nu este de rasa si il tin afara si nu i-am facut vaccinuri de obicei il hranesc cu tacamuri si manca cu pofta dar acum doar o mirose crying( Va rog ajutati-ma cum il fac sa manance? In oras nu avem medic veterniar crying

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca sa-i dai un pic de lapte si daca refuza atunci il poti duce la veterinar

| pisicutzamik a răspuns:

Frige-l de javra, vorbesc serios si nu fac misto de tine si sa vezi ca isi va reveni, daca nu o sa-ti moara sad

| EaEmma a răspuns:

Du-te la un doctor veterinar cu el, posibil sa fie otravit daca il ti afara

| Iasmi99 explică (pentru EaEmma):

Da dar e legat si nu are cine sa ii arunce sau sa ii dea otrava.

| JulyStorm a răspuns:

Exista medic veterinar la tara si nu exista la oras? Cum naiba?
Ultima oara cand am auzit pe cineva cu o problema similara cu a ta, cainele avea o infectie virala. A stat 5 zile in perfuzii si medicii veterinari nu ii mai dadeau nici o sansa, dar pana la urma si-a revenit.
Cred ca ar fi cazul sa mai faci o incercare de a gasi un veterinar in zona ta. Imposibil sa nu fie!

Răspuns utilizator avertizat
| pisicuiubaret a răspuns:

Cred ca l-a otravit cineva dul urgent la veterinar