| Jkjkjkjk a întrebat:

Buna ziua! Am un pește betta care face 3 ani. Are un acvariu de aproximativ 16L, un incalzitor (ce păstrează temperatura intre 26-27 de grade) si un filtru.
Pestele sta numai pe filtru cu gura la suprafața apei. Uneori nici nu mișcă. Nu a mâncat de 2 zile. Este apatic.
Poate avea vreo boala? Sau este doar "batran"?

Răspuns Câştigător
| ariastuff a răspuns:

De obicei pestii beta traiesc 2-5 ani.Cred ca este o problema cu filtrul.Din ce ai spus tu pestele nu mai are oxigen in acvariu, deci ai putea sa ii schimbi filtrul si cand te duci sa cumperi filtrul nou ai putea sa ii intrebi pe cei de la petshop ca ei stiu mai bine

| Jkjkjkjk explică (pentru ariastuff):

Filtrul l-am cumpărat acum 2 zile, la recomandarea celor de la petshop.

2 răspunsuri:
| SynapseNinja a răspuns:

Nu sunt vreun expert în pești sau alte animale, deci nu-ți pot zice ceva sigur. Eu zic să te duci la un medic veterinar, poate el știe.