| cripistinna a întrebat:

Am un porcusor de guineea de vreo 6 luni si i-am taiat de multe ori gherutele dar ultima data i-am atins din greseala vena dar a curs doar o picatura de sange si de atunci ma uraste.Are gherutele foarte lungi si cand vreau sa i le tai ma musca sau urla. ce pot face?

Răspuns Câştigător
| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

@lorellei: Ce-i asa ciudat in asta? E porcusor de guineea, se tine in buzunar (uneoribig grin)

Am si eu un purcelus de 10 lunihappy i-am taiat unghiile de 3 ori, nu prea a avut nevoie, du-l la veterinar, daca veterinarul ii taie accidental vena ii va da el o solutie speciala.
P. S: O sa-i treaca, te va iubi in maxim 2 zile daca il tii in brate si il mangai, vorbeste cu el (e ciudat dar mergebig grin)
P. P. S: La faza cu urlatul si muscatul nu prea ai ce face, asa sunt totihappy

Sa-ti traiasca purcelusu!kiss

La multi ani!

6 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Asta pentru ca asociaza taiatul unghilor u durerea pe care i-ai pricinuit-o atunci. asa ca du-l la veterinar

| Ianaaable a răspuns:

L-ai ranit si acum se "razbuna". Trebuie sa-l faci sa-si recastige increderea in tine. spor!happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-l pacalesti cumva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece i-ai taiat vena el a stiut cine a facut-o si a inceput sa incerce sa il elimine pe cel care i-a facut rau.Asa mi s-a intamplat si mie dar nu la porc ci la pisica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am dus sa-i tai gherutele la veterinar si nici n-a urlat nici nu a muscat!