| bikesports2 a întrebat:

azi m-am intepat din greșeala cu un ac de seringa nefolosit in mana si nu am atins nicio venă doar pielea putin. A curs putin sânge ca si cum ai sparge un coș chiar mai putin de atat. Nu se oberva nimc, ma tem de boli... tata zice ca n-am nimic si n-are nimic trece, dar vreau sa vad ce ziceti voi...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

Esti prea paranoic cum sa ai ceva daca te-ai intepat intr-un ac si mai ales nefolositlaughing)) dai cu apa si taci

| BlueDark a răspuns:

Daca era nefolosit, logic ca n-are nimic! Gandeste-te ca ai fi putut si sa iti faci un vaccin cu el!

| Ahshaj a răspuns:

Linisteste-te! Totul e ok atata timp cat acul era nefolosit☺