| AlexandraDima a întrebat:

M-am accidentat la mână (între degetul mare și cel arătător) din neatenție. Adică nu cine știe ce, m-am taiat puțin, dar a curs mult sânge. În cazul în care mi-am atins vreo mică venă, se întamplă ceva? Repet, nu e cine știe ce. Deci nu îmi spuneți să merg la vreun medic. Vreau să știu ce se poate întâmpla dacă mi-am atins vreo mică venă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Nu te speria.nu intra in panica.In locul tau eu as merge la medic, ca nu se stie neaparat daca iti face ceva...macar sa isi dea cu parerea, daca nu azi, maine, iar pe viitor sa fii mai atenta.Nu cred ca e grav caci ai fi avut dureri mari, dar e bine sa te vada un specialist, da-te cu spirt in zona, ai grija de zona respectiva si nu intra in panica.Bafta!

| AlexandraDima explică (pentru Floreenofficial):

Păi nu am dureri mari, m-am accidentat puțin, însă mi-a curs mult sânge și de asta mi-am pus un semn de întrebare legat de asta.

| Floreenofficial a răspuns (pentru AlexandraDima):

Pai sa bei multa apa, ca sa refaci sangele pierdut, e bine ca nu te doare, dar ai grija sa mentii curata partea unde te-ai accidentat!

4 răspunsuri:
| Liwyu a răspuns:

Intre degete pielea este foarte subtire si impanzita cu mici vinisoare de sange.Si eu m-am taiat in locul respectiv si a sangerat aproximativ 30-40 de minute.Nu te speria ca nu ti-ai taiat vreo vena importanta.

| kingalex1337 a răspuns:

Se poate uneori sa chiar mori... dar in cazul tau nu puneti un pnsament cu rivanol si gata o sa te doara sau te ustura! funda?