| ๔єภเร1923๔єภเร a întrebat:

As dori sa achizitionez un caine de talie mica/medie sa il tin in apartament. Timpul pe care i l-as putea acorda pentru miscare zilnic ar fi de 45min.-1h. Va rog frumos, ajutati-ma cu rase de caini. Eu ma gandeam la bulldog francez si daca se poate si un link de unde sa il achizitionez, multumesc aniticipat. :~} Din canise de preferat, nu din petshopuri.

2 răspunsuri:
| dony89 a răspuns:

Http://www.canisapremium.ro/caini_bulldog-englez-de-vanzare_52/
Ai grija ca acei crescatori sa creasca doar o singura rasa sau cel mult trei. Nu lua plasa cu cei care vand toate rasele pentru ca ei sunt doar niste inermediari ai samsarilor cu canise neevaluate de AChR si FCI etc.
Poti cere un sfat avizat aici; www.cartedresajcanin.ro
Succes!

| GeaLuana a răspuns:

Pai, pentru informatiile pe care ni le-ai oferit poti sa iti iei un pug, un cavalier king charles, un chihuahua un bulldog, un bichon, un westie.
Toti sunt redusi la efort fizic si nu lasa par. Sper ca te-am ajutat si sa ai grija ca oamenii detinatori de canise sa nu fie samsari.
Noroc si o zi buna :*!