| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 13 si-mi doresc mult un caine. Problema e ca părinții mei au propria lor firma si e chiar langa casa noastră si tot timpul e deschisa poarta, intra masini, TIR-uri, (deci da avem o curte mare) si pe strada mea e tot timpul circulatie. Parintii nu vor un caine in casa, am avut caini care i-am lasat liberi in curte si unu a fugit, unu a rontait lemne si a facut hemoragie interna si unu o fost calcat chiar in depozit de catre un TIR sau o masina. Deci singura soluție e sa-l tinem in lant( dar as putea sa-l las liber din cand in cand sa ma joc cu el etc)... Deci as dori recomandari de rase care poti sa-tii in curte? Eu imi doresc mult un pug sau bulldog francez...sau chiar un amstaff dar nu asa de mult ca primele doua rase care le-am pomenit mai inainte. Si mama mea ar vrea si ceva ieftin dar ea are impresia ca ne luam un caine numai sa il luam... Eu sincer nu as vrea deloc un maidanez sau ceva corcitura...
Deci, sugestii?

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Poti sa iti iei un mops,pichinez, chiuaua, pomeranian sau un bichon
Eu zic ca ar trebuie sa il tii ziua in casa sau sa ii faci un tarcules afara unde poate sta doar tu si el sa va jucati, noaptea îl tii in casa, iar daca nu mai intra masini in curte poti sa ii dai drumul prin curte sau eventual sa iezi la plimbare cu el. Daca nu poti sa faci tot ce am zis mai sus cea mai potrivita rasa ar fi mopsul pentru ca e mai lenes si isi vede de treaba lui. Celalate rase de câini scrise de mine sunt mai energice.
Funda?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai inseamna ca sunteti bogati malaughing

| Wwwonderlanddd a răspuns:

Mda chiar asa bogati nu suntem ca nu merge firma chiar asa bine dar ne descurcam noi happy chestia e ca chiar daca nu stam rau pe plan financiar, maica-mea se cam zgarceste cu banii canf vine vorba de caini laughing zice ca "nu are rost sa dai atatia bani pe un caine" laughing

| Wwwonderlanddd a răspuns:

Chestia e ca masinile alea mai mult sunt de la chiriasi si TIRurile care le incarcam noi laughing firma noastra are numai 2 TIRuri laughing)))