Întrebare recomandată | TurquoiseSkittle a întrebat:

Buna! Acum stiu ca o sa imi iau multi in cap, dar asta este. In vara, mai specific pe la jumatea sau sfarsitul lui iunie planuiesc sa iau un catel rasa Golden Retriever, bineinteles m- am documentat foarte bine, stiu de samsarii de caini, stiu comportamentul etc. Dar cu toate ca am cautat o canisa buna, preturile sunt exagerate, avand in vedere ca eu nu doresc un caine de show, ci un caine de familie. Criteriile mele ar fi cam asa: sa aiba schema celor 3 vaccinuri facuta, ca sa poata iesii din casa fara probleme si sa fie maximul 300 de euro( da stiu pretentioasa). Pot sa iau si de la crescator privat, care are el catea si are catelusi, numai sa indeplineasca conditiile si sa fie perfect sanatos, fara semne de parvoviroza sau semne de probleme psihice. De asemenea imi doresc sa pot vizita ca orice alt om parintii si sa vad catelul.

3 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Cu ce mai exact vrei sa te ajutam noi? happy
Nu cred ca, crescatorii de caini isi vand animalele aici.

| TurquoiseSkittle explică:

Doream sa imi raspunda un om cu experienta care a auzit de cateva canise sau crescatori. Nu nu sunt aici, dar din cate stiu eu sunt oameni care au cumparat si pot sa ma ajute.

| Damir_Naommy_1997 a răspuns:

Va d ca stii totul...nu te putem ajuta noi! happy Cauta o canisa in orasul tau