| NuImiPunNume a întrebat:

Golden Retriever, sunt o rasa pretentioasa?

5 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Da sunt, doar sa stii sa ii educi ca niciun caine nu e ascultator daca nu primeste educatie. uitate la emisiunile lui caesar millan si acolo iti explica el cum si ce trebuie sa faci. incepe vinerea la 22:00. si dum si sam. uitate pe net la programe tv pe national geografic incepe. sper sa-ti placa.
imi dai funda? happy

| ShadowGhost a răspuns:

Da,sunt foarte prietenosi, dar lasa mult par, si sunt considerati cei mai loiali caini.Eu ii iubesc sincer

| NuImiPunNume explică:

Multumesc ca macar tu ai obswinking

| cici96 a răspuns:

Golden Retriever este o rasă de câini de vânătoare populari în Scoția. Golden Retriever-ii au nimerit în mod consecvent în vârful listei celor mai îndrăgiți câini de companie adresați familiei. Adesea, asociați cu copiii și viața suburbană, și cu dragostea lor față de apă, precum și cu abilitatea înnăscută de salvatori, de recuperatori, Golden Retriever-ii sunt, de asemenea, excelenți parteneri la partidele de vânătoare. Golden Retriver-ul a fost una dintre rasele de top în anul 2005.

| Zozolika a răspuns:

Da, sunt foarte buni si dragalasi big grin Doar ca lasa par mult big grin