| depye a întrebat:

Buna ziua dragi colegi! Am si 2 iepuroaice. Le-am dat la monta la un mascul bun. Vreau sa subliniez ca masculul a facut ce trebuia sa faca, in sensul ca a cazut in lateral de 3 ori la fiecare iepuroaica. Vreau sa stiu si eu, atunci cand masculul cade in lateral, cade obligatoriu doar daca a finalizat actiunea perfect unde trebuie si cum trebuie? Sau poate sa cada in lateral fara sa aiba un contact sexual? Sau ca sa fie mai simplu, masculul poate sa nu nimereasca unde trebuie si sa ejaculeze total aiurea pe afara, si ca urmare sa cada in lateral?

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Stai linstit ca o sa ramana. Ai mei au doar 4-5 luni si deja e gestanta femela.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l o noapte intreaga cu iepuroaicele si e totul ok. Nu, nu cade decat atunci cand si-a facut perfect treaba.

| depye explică (pentru anonim_4396):

Chestia e ca cica nu trebuie sa lasi masculul cu iepuroaica nesupravegheati in niciun caz! orice monta trebuie supravegheata! si dureaza doar cateva minute. altfel, nesupravegheati, iepuroaica poate castra masculul cu dintii, poate refuza monta si se pot musca, omora. voiam sa stiu doar de chestia cand cade masculul

| anonim_4396 a răspuns (pentru depye):

Pai nu dai iepuroaica la iepuroi daca nu cauta. Cred ca asta cu castratul iepuroiului e poveste.Eu am iepuri de cand ma stiu si nu a facut iepuroaicele asa ceva chiar daca nu cautau monta.Acum am si iepuroiul cu iepuroaica si iepurasii de aproape trei saptamani la un loc. Nu se intampla nimic, fii linistit. Tine iepuroaica si iepuroiul o noapte la monta. Numai in cazul in care iepuroaica e gestanta, bate iepuroiul, in rest nu. Apoi o separi si o observi daca a ramas gestanta. Iepuroaica care nu a luat monta, cauta din nou. Eu le observ dupa cum bate cu piciorul si cauta sa iasa din cusca cand cauta iepuroi.