| nuna a întrebat:

Buna ziua! ieri dimineata ne-am mutat cu casa si am luat si motanelul... obisnuit sa iasa si sa stea afara, catre seara i-am deschis si a iesit ...nu-l mai gasesc desi l-am cautat astazi toata ziua ...nu stiu ce sa fac? nu-i prea placea sa stea in casa ...este rasa caeea roscata dar si afara nu stiu daca reuseste sa se adapteze ca mananca doar mancare de motanei ...sunt tare suparata...

Răspuns Câştigător
| powergirl a răspuns:

Cauta-l in vechea casa unde ai stat acolo s-ar putea sa il gasesti ca si cainii unele pisici se intorc de unde au plecat ele asa stiu ca acolo e casa lor e foarte posibil sa il gasesti acolo. daca nu te-ai mutat prea departe de casa unde ai stat iar daca esti fff departe ca de ex in alt oras cam greu o sa il gasesti ca el incearca sa isi caute vechea casa cine stie pe unde raraceste mult sussces la cautat si inca ceva pune poze cu el in tot oarasul sau un zona ta poate l-a vazut cineva

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Scoate afise cu poza lui, numele si nr tau de telefon. Distribuie-le prin cartier, poate il vede cineva sau l-a luat cineva acasa sa il ingrijeasca/adopte.

| danut a răspuns:

Sigur va incerca sa se intoarca unde ai stat, daca distanta este mare intre cele doua adrese cu parere de rau este un animal pierdut, cainele este un animal care se atasaza de om ca de stapan, pisica de teritoriu iar omul este doar un partener de zona, nu stapan.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Cauta-l la vechea casa, asa fac...se duc dupa miros la vechea casa.Chiar daca nu a iesit din casa, el sigur gaseste casa, au un simt practic de a-si gasi casa in care au stat.Pana se acomodeaza, asa o sa patesti cu animalutul.

| dewoo a răspuns:

In mod normal o pisica lipseste de acasa 3-4 zile, dupa care se intoarce. Daca trec chiar 4 zile trebuie sa-ti faci griji.Depinde insa de zona unde locuiesti.iti urez succes

| gabimaris a răspuns:

Of, e greu cand te atasezi de un animalut, cred ca trebuia sa acorzi mai multa atentie adaptarii lui la schimbare, poti iesi prin jurul noii locuinte, striga-l ca sa-ti recunoasca vocea, poate sta ascuns pe undeva de frica! succes!

| Uana_5406 a răspuns:

Cauta'l in locuri vechi unde se ducea inainte sa va mutati. Daca e prin apropiere, gaseste casa si vine la mancare, dar se poate ca cineva sa il fi luat.

| altul a răspuns:

Buna sunt sigur ca motanelu a vrut sa se duca inapoi acasa!