| alexiaalexandra a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa imi cumpar un caine, dar nu sunt inca hotarata. Ce sa aleg dintre rottweiler, dog de bordeaux, mastiff napoletan?

1 răspuns:
| Yukidaruma a răspuns:

Îmi pare rău dacă răspunsul nu va fi pe placul tău.
Eu te sfătuiesc să-l adopți, indiferent ce rasă este, îl vei iubi mult mai mult și acesta te va iubi la rândul său mai ales dacă nu a mai avut un stăpân. Poți căuta pe site-urile de adopții, în momentul în care vei vedea poza unui câine ce-ți va atrage atenția, vei simți că acela este al tău. Și nu trebuie să fie de rasă ca să te iubească și să-ți ofere protecție.
Acesta a fost sfatul meu, alegerea este a ta. Succes!